Diskuse

Osm otázek

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

psv

Kdo je zodpoví?

Osm otázek. To je dost. Kdopak je Petrovi ale zodpoví? Dost tuším, že nikdo. Takže nezbývá, než aby si je čtenáři blogu rozebrali a zkusili najít odpověď sami. Beru si otázku první. Kdo se těší, že se dozví nějaký drb z vysokého zákulisí, může přestat číst. Odpověď je prostá, protože tak se nám to v Církvi zaužívalo. Prostě nevysvětluje se, nekomunikuje se. Ve farnosti se něco přihodí, přijde změna, ale už nepřijde ani děkan, ani biskup, ani nikdo jiný, aby o záležitosti s věřícími promluvil. A když už se někdo vyjádří, neřekne někdo povolaný ano, je to tak nebo ne, je to jinak. Mlčí se. Nemůžeme se vyjádřit.

Mezi heirarchií a laiky zeje propast (propasti jsou samozřejmě i uvnitř). Někdy dost hluboká. Ježíš řekl, že Boží království je mezi námi. Když se tak rozhlížím kde, říkám si, zda by se neměla prozkoumat právě ta propast...

0/0
27.7.2012 9:14

tomtop

Re: Kdo je zodpoví?

holt v církvi se dost často o problémech nemluví ... prostě místo přímé komunikace a otevření problému se mlčí. Slušní lidé by měli přecházet blbosti, ale ne zásadní věci.

0/0
16.8.2012 7:43

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz